אבחון וייעוץ

אבחון יציבה הוא אחד האבחונים המקיפים והאיכותיים ביותר למצבי כאב כרוני. הסיבה לכך נעוצה בקשר ההדוק שבין כאב למבנה היציבה.

+++

מאות מטופלים כבר פנו לאבחון בקליניקה של גד רדעי במטרה להבין מהו מקורו האמתי של הכאב וללמוד כיצד לנוע למקום חדש.

שלושת הסיבות העיקריות שבגללן כדאי לכם לאבחן את היציבה:

חוליות גב טיפול בכאב גב גד רדעי

שלד-שריר, מערכת תנועה הוליסטית

הגוף שלנו הוא כמו חליפת צלילה שבה כל החלקים מחוברים ופועלים כיחידה אחת. כלומר, תנועה בכף הרגל בדרך כזו או אחרת תשפיע גם על הכתף. מי שלא מבין את העקרון הזה לעולם יישאר מוגבל ביכולות הריפוי. מצב זה מחייב אותנו להתייחס לסטיות השונות ולהבין כיצד הן נקשרות זו בזו ולתופעת הכאב.

כוח הכבידה חלוקת עומסים גד רדעי

מהמקרו אל המיקרו

הגוף שלנו (כיחידה אחת שלמה) מצוי כל הזמן בהחזקה מול כוח הכבידה. זו למעשה הגדרת היציבה. לכן, מהות האבחון היא לברר את חלוקת העומסים בגוף מול ששת כיווני האוויר. התמונה הכללית הראשונה שתתקבל תלמד אותנו מהן הסטיות הקיימות ובאיזה אופן הן משפיעות על הכאב. מתוך הממצאים הכלליים שעולים מעמיקים את האבחון אל המיקרו ומבררים מהן הנקודות הספציפיות בהן יש סיבוך של מערכת השריר-שלד.

יעילות התהליך נמדדת באיכות האבחון

ככל שנזהה באופן מדויק יותר את מבנה היציבה והאזורים הסבוכים כך התהליך הטיפולי יהיה אפקטיבי ומהיר יותר. למעשה, לטפל בבעיה מבלי לראות את התמונה השלמה זה כמו לחפש מחט בערימה של שחט.

העקרונות המנחים שהוזכרו לעיל פותחים בפנינו דלת להבנה כללית של המצב.
מכאן ממשיך האבחון בירידה לרזולוציות עמוקות יותר,
שבעזרתן מתברר התהליך הטיפולי הנדרש.

בין הנושאים הנבדקים:

בריאות הרקמות

מצבי כאב משלבים גם הצטברות של נוזלים דלקתיים, הידבקויות, נוקשות חריגה של הרקמות ועוד. נאבחן את בריאות הרקמות ונאתר את המסלולים שיש "להבריא".

מצב תפקוד
הרקמות

כאב כרוני מאופיין גם בחוסר איזון בתפקוד השרירים (גמישות וכוח) אזורים חלשים ואו לא גמישים יגרמו לחלוקת עומסים שלילית בגוף. איזון חלוקת העומסים חייב להתבסס על נתונים אלו.

בדיקת חופש
מפרקי

המפרקים השונים בגוף זקוקים לחופש תנועה בריא ולא מוגזם. חופש מפרקי נמוך או גבוה מדי משפיע על תפקוד המפרק וגורר חלוקת עומסים שלילית בגוף.

היסטוריה
רפואית

רבים נוטים להמעיט בערך ההיסטוריה הרפואית, אך כשמדובר בכאב כרוני חשיבות הדבר עולה מדרגה. נקעים/שברים/ניתוחים וטראומות גופניות לאורך ההיסטוריה האישית משפיעים על מבנה היציבה שלנו ולרוב גם מהווים חלק מהגורמים לכאב הכרוני.

כל אלה הם רק חלק מהערכים הנבדקים, אשר משפיעים על מצב הכאב. אבחון יציבה שואף להקיף באופן הרחב ביותר את המרכיבים השונים מתוך הבנה שהם-הם המפתח לטיפול יעיל.

קליניקת הטיפול בכאב כרוני של גד רדעי מציעה אבחון יציבה ברמה הגבוהה ביותר הנמשך כ-90 דקות וכולל בתוכו גם שיח מעמיק על אופי ומורכבות הבעיה, דפוסי ההתארגנות של האדם וייעוץ והכוונה מלאים להמשך הדרך.

אבחון יציבה איכותי הוא לא רק זיהוי בעיית הכאב, אלא בדיקה מעמיקה להבנת שורש הבעיה ובניית מסלול טיפולי מתאים.

הסרטון נשמר בהצלחה
בספריה שלי

לספרייה שלי ←